Želite novi pametni mobilni telefon? Ne želite da potrošite mnogo novca na popularne marke telefona kao što su iPhone i Samsung? Čuli ste da su Kineski telefoni sve popularniji ali ne znate za koji da se odlučite, gde da kupite i kako? Postoje mnoge Kineske marke telefona i znamo da se ponekad teško odlučiti koji Kineski telefon kupiti, kako zbog cene, tako i zbog specifikacija, kvaliteta ali i nekih drugih faktora koji odlučuju vašu kupovinu.
Ukoliko vas interesuju Kineski telefoni ali niste sigurni da li da vaš sledeći mobilni telefon bude iz Kine, ovaj tekst će vam pomoći da uklonite sve nedoumice, pre kupovine vašeg novog pametnog telefona.
Moj prvi Kineski telefon sam kupio 2014. godine. To je bio OnePlus One iz AliExpress prodavnice, i od tada sam rešio da marke telefona kao što su Apple iPhone i Samsung više ne kupujem jer ne želim da dajem veliki novac na mobilne telefone samo zbog marke i brenda, kada mogu da imam telefon za mnogo manje novca, šta više, sa boljim specifikacija.
Kupovina novog kineskog telefona ima mnoge prednosti, mnogo više, nego što ima mana. Ovo su samo neke :
Do samo pre nekoliko godina, mogli ste jedino da kupite mobilni telefon od vašeg mobilnog operatera. Sama cena telefona nije bila skupa, ail mobilna pretplata sa kojom ste se obavezali da je plaćate, u većini slučajeva je bila minimum 24 meseca, što znači da nakon isteka pretplate, telefon vas je koštao mnogo više.
Samo kinesko tržište je ogromno a samim tim, to znači i da postoji veliki izbor kada su Kineske marke telefona.
Kineski telefoni nisu bili nepoznanica za mene jer sam čuo za marke telefona kao što su ZTE, Lenovo, Huawei, ali pre nego što sam naručio svoj prvi telefon iz Kine, napravio sam detaljno istraživanje.
Tokom istraživanja, otkrio sam razne brendove telefona kao što su : ZOPO, OPPO, DOOGEE, XIAOMI poznatiji kao MI ili kineski „Apple“, THL, Bluboo, Cubot, Leagoo, JAYU, Kingzone, Blackview, Elephone, HaiPai, iNew, OnePlus, Oukitel, Ebest, kao i mnoge druge kineske marke telefona.
Ukoliko razmišljate da kupite novi pametni mobilni telefon kao što je to Apple iPhone 8, iPhone X ili Samsung Galaxy 8, moraćete odvojiti minimum 500-600 eura a neretko ovakvi telefoni koštaju i mnogo više, neki čak i oko 1000 eura.
Android Kineski telefoni se kreću u rangu od 70ak eura do 400-450 eura. Čak i oni najnovniji i najskuplji Kineski telefoni sa super specifikacijama su u rangu sa cenama iPhone telefona generacije 6 ili 7, odnosno Samsung Galaxy-a 6 ili 7, modela koji su 1-3 godine stari.
Jedan od razloga zašto su poznati brendovi i marke telefona dosta skuplje, kao što su to iPhone i Samsung, je veliki profit koje ove kompanije uzimaju kao i ogromne svote novca koje se ulažu u marketing.
Kineski telefoni, odnosno proizvođači kineskih telefona, rade sa dosta nižim profitom i ne ulažu toliko u marketing. Zbog toga su kineski telefoni jeftiniji i povoljniji – cene su dosta niže a da to ne utiče na kvalitet samih telefona.
Znamo da kada se pomene reč Kineski telefon ili uopšte roba iz Kine, to mnoge asocira na loš kvalitet. Ima istine, međutim znate li da se i iPhone i Samsung proizvode i sklapaju u Kini?
Sa velikim izborom Kineskih marki telefona, dolazi i veliki broj loših telefona ali i veoma kvalitetnih. Novi brendovi i kineske marke telefona se danas odlučuju za dobar kvalitet, specifikacije, garanciju i samu uslugu, kako bi bili što konkurentniji. Na primer, Huawei i Lenovo, su poznate Kineske marke telefona u celom svetu.
Kako izabrati dobar Kineski telefon, na šta obratiti pažnju, saznaćete ako nastavite da čitate dalje ovaj tekst.
Kao i druga roba iz Kine, tako i Kineski telefoni mogu da imaju svoje mane. Na ove stvari bi trebali obratiti pažnju pre kupovine novog telefona.
Kada je u pitanju uvoz iz Kine i roba iz Kine, uvek vam savetujemo da kupujete sa proverenih Kineskih sajtova. Sajtovi kao što su BangGood, GearBest, DealExtreme, Tmart i ostali koji su na našoj listi kineskih sajtova za kupovinu su provereni i sigurni, tako da možete biti sigurni da kupujete sa provereng sajta. Ako sajt nije na našoj listi, ne mora da znači da nije siguran. Uvek vam savetujemo da istražite o online prodavnici. Savetujemo vam takođe i da pročitate tekst kako prepoznati da li je Kineski sajt lažan.
Upamtite – ukoliko nešto izgleda previše dobro da bi bilo istinito, onda je previše dobro da bi bilo istinito.
Uvek uporedite cene na sajtovima, proverite da li je plaćanje na sajtu sigurno kao i koje vrste plaćanja sajt nudi. Da li nude garanciju, da li postoji korisnički servis koji vam može pomoći ukoliko je to potrebno?
Šta ukoliko kupite kineski telefon, sve izgleda sjajno i bajno, ali ne možete da ga koristite kao telefon ili da surfujete internetom jer nije kompatibilan sa vašom mrežom odnosno mobilnim operatom?
Koliko god dobra i jeftina kupovina bila, uvek istražite da li telefon podržava frekvenciju koju koristi vaš mobilni operater. Na primer, telefon koji funkciniše u Kini ili u Americi, možda neće funkcionisati u Evropi i obrnuto.
Ovo se retko može desiti jer većina Kineskih telefona koja se prodaje za Evropsko tržište, podržava frekvencije koje se koriste u Evropi. Takođe, to je i navedeno u opisu telefona koji se prodaje, na sajtu, kao „globalna“, „EU“, „internacionalna“ verzija i slično.
„Kako funkcioniše garancija na kineskim telefonima“? Ovo pitanje sam čuo mnogo puta. Za poslednje 4 godine, koliko dugo koristim Kineske telefone, nisam imao nijednom problem a ni moji poznanici koji su takođe prešli na telefone iz Kine. Međutim, ukoliko se nešto desi za vreme garancije, u zavisnosti od Kineskog sajta sa kojeg ste naručili telefon, dobićete informacije šta treba da uradite. U većini slučajeva, potrebno je poslati telefon nazad na popravku, gde će vam telefon ili biti popravljen ili ćete dobiti novi.
Jedina mana je što ćet u ovom slučaju, morati da platite poštanske troškove mada neki sajtovi mogu a pokriju troškove slanja/primanja.
Roba iz Kine je popularna iz razloga što često možete naručiti kopije i replike telefona. Tako je i sa telefonima iz Kine. Replike telefona su veoma popularne – za male pare dobijate poznati „brend“ sa identičnim ili skoro identičnim izgledom ali malo slabijim specifikacijama. Ukoliko na sajtu pronađete novi iPhone za 100-150 eura, vrlo verovatno je u pitanju iPhone replika. Ovo je ok ukoliko je navedeno da je to replika telefona.
Međutim, ukoliko ne stoji da je u pitanju replika telefona a prodaje se po mnogo manjoj ceni, budite oprezni.
Ukratko, replike telefona su uglavnom solidnog kvaliteta, ali kao i kada je svaka roba iz Kine u pitanju, postoji više vrsta kvaliteta. Zato, nemojte se iznenaditi ako telefon ponekad malo zakoči, ekran nije toliko precizan, baterija ne traje previše dugo i ne funkcioniše kao original.
Upamtite, ako platite jeftino, dobićete jeftino.
Ukoliko i dalje čitate tekst, i rešili ste da kupite Kineski Android pametni mobilni telefon nakon što ste pročitali i sagledali sve prednosti i mane Kineskih telefon, ovaj vodič koji sledi, olakšaće vam dalju kupovinu.
Uvoz iz Kine mi je poznat još od 2005 godine, kada sam naručio prve stvari i paket sa DealExtreme-a prodavnice. Nakon toga, naručivanje stvari iz Kine mi je postalo sasvim normalno.
Kako je uvoz i roba iz Kine sve popularnija, tako je više pitanja kao što su kako naručiti stvari iz Kine, koji su Kineski provereni sajtovi za naručivanje, itd… Zato smo i pokrenuli sajt Direktan uvoz iz Kine – da bi mnogim ljudima olakšali ceo proces kao i da bi znali odakle naručivati stvari i kako bi izbegli sajtove koji samo žele da uzmu vaš novac, a da ne pošalju naručenu robu.
Zato je i bitno, pre kupovine mobilnog telefona iz Kine, izabrati jedan od pouzdanih sajtova za kupovinu.
Koji su to sajtovi, možete pročitati ovde – provereni Kineski sajtovi za kupovinu.
9 nedoumica ljudi koji prvi put kupuju stvari iz Kine
Pretpostavljam da vas, kao i nas, interesuju Kineski telefoni najboljeg kvaliteta i specifikacija po najnižoj ceni?
Ukoliko želite dobar i kvalitetan kineski telefon koji je u rangu sa Apple iPhone i Samsung telefonima, nemojte očekivati da ćete proći sa kupovinom od 50-100 eura. Očekujte da telefon sa takvim ili boljim specifikacijama, košta minimum 200-250 eura.
Pre svega, postavite sebi sledeće pitanje : koliko želim da potrošim novca?
Na osnovu budžeta, lakše ćete pronaći i vaš novi kineski telefon. Imajte u obzir i sledeće dve stavke a to su : poštarina kao i troškovi carine.
Ukoliko se odlučite za besplatnu poštarinu, imajte u vidu da vreme isporuke može trajati od 10 do 30 dana. Ukoliko se odlučite za ekspres uslugu, telefon vam stiže za svega par dana. Uglavnom, telefon koji je poslat preko kurirske službe kao što je to DHL ili UPS, stiže do vas u roku od 3 do 6 radnih dana. Međutim, troškovi vam se uvećavaju za 10 do 30 eura.
U zavisnosti od države gde živite, odnosno gde vam stiže telefon, računajte i na dodatne troškove za carinu i porez. Ovo se kreće od dodatnih 10% do 30% od vrednosti telefona koji ste naručili.
Ukratko, ukoliko ste odredili budžet za vaš telefon on bi trebao da izgleda ovako :
Cena telefona + eventualni troškovi poštarine + carina i porez = budžet za vaš novi kineski telefon.
Na početku teksta, naveli smo nekoliko poznatih i popularnih Kineskih brendova telefona na kraju teksta. Njih sigurno ima i preko 100 i svaki ima svoje prednosti i mane.
Većina Kineskih sajtova koje prodaje telefone sadrži i recenzije odnosno mišljenja/iskustva drugih kupaca kao i detalje koliko ih je naručeno/prodato.
Dalje u ovom tekstu, moći ćete pronaći listu koje su to marke telefona i koji su Kineski telefoni preporučeni od strane nas i većine drugih koji korste telefone iz Kine.
Nakon što ste se odlučili za određenu marku telefona, vreme je i da odlučite koji model ili modeli telefona vas konkretno interesuju i istražite više o samom modelu.
Ovo je možda i „najinteresantniji“ deo kada je kupovina u pitanju. Uvek vam savetujemo da istražite dodatno o telefonu koji planirate da naručite. Google je vaš prijatelj a u većini slučajeva možete pronaći i YouTube testove telefona.
Uglavnom, Kineski sajtovi za kupovinu gde su u ponudi i Android Kineski telefoni, takođe imaju dodatne informacije osim specifikacija i cene, pa tako možete pročitati i preporuke i recenzije kupaca, savete kao i videti broj naručenih telefona.
Evo primera jedne dobre recenzije odnosno testa mobilnog telefona. Za primer smo uzeli Xiaomi MI A1, koji i sami koristimo neke vreme i sa kojim smo više nego zadovoljni.
Određeni mobilni telefoni funkcionišu na određenim frekvencijama. Frekvencije se razlikuju od države do države, ali i od kontinenta. Ukoliko kupite kineski telefon koji ne podržava frekvenciju vašeg mobilnog operatera, telefon kao telefon za razgovor, nećete moći koristite.
Ipak, nemojte da vas ovo plaši. Najpopularniji Kineski telefoni, odnosno Kineske marke telefona uglavnom podržavaju frekvencije svih evropskih mobilnih operatera, ali kao i uvek, istražite ovaj deo. U nastavku teksta, moći ćete i pročitati koji su to najpopularniji Kineski telefoni za naručivanje, odnosno marke telefona.
Kada su Kineski telefoni u pitanju, specifikacije mogu da variraju, veoma. Ovo zavisi od samog brenda odnosno marke telefona i naravno, od samog modela, ali i cene.
Ukoliko ste se odlučili za Kineski telefon koji nije baš popularan ili je u pitanju novi brend, a specifikacije su previše dobre da bi bile istine pogotovu ako ih uporedite sa cenom, istražite više.
Proverite koja Android verzija je trenutno instalirana (dok ovo pišemo, poslednja je Android 8 Oreo). Veliki procenat mobilnih telefona koji se danas prodaje ima Android 7 Nougat verziju i većina ovih telefona podržava i novu verziju koju možete skinuti automatski.
Sigurno ne želite da naručite telefon sa Android verzijom koja je mnogo starija od ovoga ili model telefona koji ne planira da podrži Android „update“, odnosno skidanje nove verzije Android operativnog sistema. Ukoliko ste se odlučili za neku popularni i veoma prodavani Kineski telefon, ne morate da brinete o ovome.
Kada je u pitanju ekran, obratite pažnju na veličinu ali i rezoluciju. Za što jasniju sliku, uvek vam preporučujemo telefon sa što većom rezulucijom, a kada je u pitanju baterija, proverite veličinu odnosno kapacitet baterije. Poznato je da se neki Kineski telefoni dodatno „budže“, pa tako možete pronaći mobilne telefone, gde baterija može trajati i po 3-4 dana, za razliku od većine telefona gde baterija izdrži svega jedan pun dan.
Kao i što smo više puta pomenuli u ovom tekstu, uvek dobro istražite željeni model, pre naručivanja.
Neki online Kineski sajtovi za kupovinu, imaju svoje lagere robe u drugim država ali i na drugim kontinentima. Lageri mogu da budu, osim naravno u Kini, takođe i u USA, EU ili u Australiji. U naslovu „Odredite budžet“, pisali smo o tome kako da odredite budžet za vaš novi kineski telefon. Gde se vi nalazite, odnosno gde telefon treba da vam stigne i odakle se šalje, može da utiče drastično na cenu telefona.
Na primer, ukoliko naručujete telefon iz Hrvatske, isplati vam se naručiti sa kineskeog sajta koji ima EU lager/magacin, jer je Hrvatska članica EU a samim to znači da ne morate plaćati dodatne troškove carine i poreza.
Ukoliko naručujete telefon iz Srbije, telefon se šalje iz Kine pa možete očekivati dodatne troškove carine i poreza, ali na kraju, telefon će vas jeftinije koštati nego da kupujete sa „domaćih“ sajtova.
Uvek proverite da li je željeni telefon na lageru. Sigurno ne želite da platite telefon koji nije na lageru i dodatno čekate na isporuku. Ukoliko piše „out of stock“, to znači da ćete morati dodatno čekati na isporuku.
Odredili ste marku telefona i model, proverili da podržava frekvenciju vašeg mobilnog operatera, da se uklapa u vaš budžet, proverili iskustva i preporuke drugih kupaca? Sjajno, skoro da ste spremni da naručite vaš novi kineski telefon.
Pre samog naručivanja i plaćanja, savetujemo vas da prođete još jednom gore navedene stavke.
I još jedan mali savet – ukoliko imate samo opciju plaćanja preko bankovnog računa ili Wester Union-a, budite oprezni. Ako Vam sajt (koji nije na spisku preporučenih kineskih sajtova) ne pruža opciju plaćanja sa platnim karticama ili PayPal-om, moguće je da je kineski sajt lažan.
Sada kada imate dovoljno informacija šta je potrebno znati pre nego što naručite vaš novi Android Kineski telefon, dodatno ćemo vam olakšati „posao“ time što ćemo vam preporučiti proverene Kineske marke telefona.
Xiaomi je svoj prvi mobilni telefon pustio u prodaju 2011 godine a samo 3 godine kasnije, postao je i najveći proizvođač mobilnih telefona u Kini. Xiaomi kompanija ne proizvodi samo mobilne telefona, već pravi i mnoge pametne uređeje, laptopove, itd… Popularni naziv za Xiaomi je „Kineski Apple“. Xiaomi se takođe naziva, u zavisnosti od regiona MI ili RedMi i u nalazi se u top 5 svetskih proizvođača mobilnih telefona danas.
Najpopularniji/najprodavaniji Xiaomi mobilni telefoni su :
– Xiaomi Redmi Note
– Xiaomi Mi6
– Xiaomi Redmi 4/5
– Xiaomi Mi A1 (odnosno Xiaomi Mi5) koji koristimo već nekoliko meseci i imamo samo reči hvale
– Xiaomi Mi Mix 1/2
– Xiaomi Mi Max
Huawei je kineska kompanija nastala još 1987. godine i trenutno je 3. proizvođač mobilnih telefona, odmah iza Apple iPhone-a i Samsung-a. Huawei, kao i Xiaomi, ne proizvodi samo mobilne telefone, već i mnoge druge tehničke stvari a najpopularniji su zbog svoje telekom opreme. Huawei proizvodi se mogu kupiti u preko 100 država.
Najpopularniji i najprodavaniji Huawei mobilni telefoni su :
– Huawei Nova
– Huawei Honor 9 i 10 kao i Lite verzije
– Huawei Honor 7x
– Huawei Honor v10
Lenovo Group Ltd odnosno samo Lenovo nastao je još 1984. godine. a 2005 je kupio poznati firmu IBM. Lenovo je takođe jedna od vodećih kompanija koja dizajnira, proizvodi i prodaje tehniku kao što su mobilni telefoni, tablet računari, laptopovi, stacionarne kompjutere i još mnogo toga. Lenovo mobilni telefoni su krenuli sa prodajom još 2012. godine a samo 2 godine kasnije, postali su najveći proizvođač mobilnih telefona u Kini.
Najprodavaniji i najpopularniji Lenovo mobilni telefonu su :
– Lenovo Edge
– Lenovo ZUK Z1 i Z2
– Lenovo Vibe
– Lenovo P2
– Lenovo K10
– Lenovo K5 Note
– kao i drugi Lenovo mobilni telefoni
Meizu kompanija osnovana je 2003. godine kada je krenula sa proizvodnjom popularnih MP3 i MP4 plejera. 5 godina kasnije, Meizu je krenuo i sa proizvodnjom mobilnih telefona. Meizu se trenutno nalazi na 11. mestu proizvođača mobilnih telefona a do 2015. godine, Meizu je prodao preko 20 miliona mobilnih uređaja. Koliko je Meizu popularan, govori to da je čuvena kompanija AliBaba investirala skoro 600 miliona dolara u akcije Meizu kompanije.
Najprodavaniji i najpopularniji Meizu mobilni telefoni su :
– Meizu M5(s)
– Meizu M6(s)
– Meizu Pro 7
– Meizu M6 Note
– kao i drugi Meizu modeli
Oukitel je krenuo u eru pametnih telefona 2007 godine i važi za dobar kvalitet naspram cene. Oukitel je poznat po svojim inovacijama, dizajnom i kvalitetom. Ovaj proizvođač mobilnih telefona, privukao je svoju pažnju sa mobilnim telefona velikih koji imaju velike kapacite baterije, koje mogu da traju i do, verovali ili ne, 7 dana.
Naprodavaniji i najpopularniji Oukitel mobilni telefoni su :
– Oukitel K5
– Oukitel C8
– Oukitel K3
– Oukitel K5000
– Oukitel K10000 Pro
– Oukitel K6000
– Oukitel Mix
– Oukitel K4000
– kao i drugi Oukitel modeli telefona
Elephone kompanija je nastala 2006 godine, a ime Elephone, kada su kineski telefoni u pitanju, polako ali sigurno postaje sinonim za kvalitet. Elephone je poznat je po veoma dobrim specifikacijama, kvalitetu i veoma pristupačnim cenama. Osim mobilnih telefona, Elephone proizvodi i pametne satove, koji besprekorno funkcionišu sa uređajima iste kompanije.
Najprodavaniji i najkvalitetniji Elephone mobilni telefoni su :
– Elephone C1
– Elephone P8
– Elephone S7
– Elephone S8
– Elephone P8000
– Elephone P9000
– kao i drugi Elephone modeli
Doogee je kompanija nastala još 2013 godine. Moto Kompanije Doogee kaže „Kvalitet i iskustvo“. Ukratko, ovo znači da se Doogee kompanija bazirala na dizajn i proizvodnju. Osim toga, Doogee je striktan kada je visoki standard i testiranje u pitanju.
Najprodavaniji i najpopularniji Doogee kineski telefoni su :
– Doogee S60
– Doogee BL12000
– Doogee MIX
– Doogee F7
– Doogee BL5000
– Doogee T5
– kao i drugi Doogee mobilni telefoni
OPPO kompanije ja nastala još 2001. godine a svoj prvi mobillni telefon je lansirala 2008. godine. Osim mobilnih telefona, OPPO takođe proizvodi i Blu-ray uređaje kao i drugu popularnu tehniku. Ukoliko pratite fubdal, mogli ste da vidite da je OPPO sponzor FC Barcelona. Osim toga, kompanija OPPO je poznata po inovacijama, od kojih su tehnologija „brzog punjenja“ kao kamerom koja se rotira i podržava čak 16MP selife kameru.
Najprodavaniji i najpopularniji OPPO mobilni telefoni su :
– OPPO R11
– OPPO A57
– OPPO R9
– OPPO Mirror
– kao i drugi OPPO modeli
OnePlus kompanija, bazirana u Shenzhen-u, započela je sa radom u decembru 2013. godine. Do sada, OnePlus je lansirao 7 modela telefona (moj prvi kineski telefon bio je OnePlus One, verovatno i prvi OnePlus One u Srbiji). Moto kompanije OnePlus je „ne smirite se nikad“ a cilj ove kompanije je da proizvodi pristupačne high-end telefone po pristupačnim cenama koji pariraju mnogo skupljim brendiranim telefonima.
Aktuelni OnePlus mobilni telefoni koji se mogu kupiti danas su :
– OnePlus 5
– OnePlus 5T
– OnePlus 3
– OnePlus 3T
IOCEAN kompanija, takođe bazirana u Shenzhen-u, počela je sa radom 2000. godine. IOCEAN proizvodi preko 200.000 mobilnih uređaja godišnje a od toga, pola je za izvoz. IOCEAN teži da pruži svojim korisnicima visoko kavlitetne mobilne telefone sa dobrim dizajnom.
THL u prevodu Techonology Happy Life je, kao i većina kompanija koja proizvodi Kineske mobilne telefone, bazirana u Shenzhen-u. THL je krenuo sa radom krajem 2012. godine i njhov moto je „direktna prodaja korisnicima“. Sa ovim, THL nudi kvalitetne i veoma pristupačne telefone.
Popularni i aktuelni THL mobilni telefoni su :
– THL Knight 1
– THL T9 Pro
– THL T9 Plus
– THL T7
– THL T9
– THL T6C
CUBOT je brend A-LINK TELECOM kompanije. Osim mobilnih telefona, CUBOT takođe proizvodi mobilne telefone i robote i ova kompanija poznata je u Evropi, Americi, Australiji…
CUBOT je poznat što proizvodi OEM mobilne telefone, velikim mobilnim operaterima koji ih brenduju pod drugim imenom.
Aktuelni CUBOT mobilni telefoni su :
– CUBOT H3
– CUBOT R9
– CUBOT X18
– CUBOT Note Plus
– CUBOT Magic
– kao i drugi CUBOT mobilni telefoni
Ulefone je jedan od najvećih proizvođača mobilnih telefona u Kini. Ukoliko želite da kupite kvalitetan Android Kineski telefon, koji je pristupačan i koji izbacuje nove „update“ često, Ulefone je proizvođač koji je definitivno vredan proveriti.
Aktuelni Ulefone mobilni telefoni su :
– Ulefone Power 3
– Ulefone Power 3S
– Ulefone Armor
– Ulefone S7
– Ulefone S8 i S8 PRO
– kao i drugi
Kao što i sami možete da vidite postoji mnogo proizvođača mobilnih telefona i nemoguće bi bilo izlistati ih sve. Druge marke telefona koje vredi proveriti su :
– HomTom Kineski mobilni telefoni
– Nubia Kineski mobilni telefoni
– UmiDigi Kineski mobilni telefoni…
Ukoliko imate predlog ili iskustva sa Kineskim telefonima, ostavite komentar ispod ili pogledajte naš forum za više informacija
Odlican tekst za nas koje su forumi smorili jer su teme postale pretrpane i nepregledne.
Malo je podugacak ali kome treba prava informacija – to je to.
gde mogu kupiti novu bateriju za blackview E7? NEMOGU NACI NI U JEDNOM SERVISU
Poštovana Sanja,
na našem sajtu Direktan uvoz iz Kine, imate listu gde su izlistani svi preporučen Kineski sajtovi na kojima sigurno možete pronaći i bateriju za Blackview E7.
Preporučujemo Vam da pogledajte sajtove kao što stu Aliexpress, GearBest, Banggood kao i druge.
Kucajte na tim sajtovima „battery Blackview E7“, da bi dobili konkretne rezultate.
Pozdrav,
direktanuvozizkine.com
Gde mogu kupiti bateriju za DOOGEE X50L
Poštovani,
pogledajte stranice koje možete pronaći na našem sajtu.
Pozdrav
Hvala za odličan članak..Da li možete nešto određenije da mi kažete o telefonima „Blackview“? Da li je to upšte Kineski brend, s obzirom da ga niste pomenuli. Blackview Smartphone po karakteristikama deluje vrlo ozbiljno ?
Pozdrav
Pozdrav Tom,
Što se tiče BlackView telefona, sasvim su ok. Dobijate mnogo više za novac, nego da kupujete mnogo poznatije brendove telefona.
Naše preporuke za ovaj brend, a ako budete naručili, bili bi Vam zahvalni da kupite preko linkova odnosno prodavnica koje su izlistane na stranici Direktan uvoz iz Kine.
Svako dobro i srećna kupovina!
Super članak! Hvala Vam mnogo. Kineski telefoni mi deluju veoma zanimljivo i upravo sam naručila jedan preko aliexpres-a 🙂
Nema na čemu!
Pozdrav Admin
https://www.direktanuvozizkine.com